TÜRKİYE ŞAMPİYONU YİNE ENGELSİZ YAŞAMDAN


TÜRKİYE ŞAMPİYONU YİNE ENGELSİZ YAŞAMDAN…
              
               Bağlı kuruluşumuz Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünde bulunan mental kızlarımızdan Fatma ASLAN ve Behiye ŞEN Türkiye Özel Sporcular Federasyonunun düzenlemiş olduğu Atletizm müsabakasında başarılı sonuçlar elde etmiştir. Sporcularımız önce Bölge Yarışmasında Mental Bayanlar 3000 metre ve 800 metrede yarışmışlar, Behiye ŞEN 3000 metrede Bölge Birincisi ve Fatma ASLAN 800 metrede Bölge Birincisi olarak Türkiye Finaline kalmıştır.
                18-19 Kasım tarihleri arasında Antalya ‘ da düzenlenen Atletizm Türkiye Şampiyonasına katılan sporcularımızdan Behiye ŞEN Mental Bayanlar 800 metrede Türkiye Birincisi olarak Şampiyonluğu göğüslemiş ve Milli Takıma girmeyi başarmıştır. Fatma ASLAN da yine Mental Bayanlar 800 metrede Türkiye 2.Si olmuştur. Türkiye 1.si ve 2.sini Kars Engelsiz Yaşam Merkezi Müdürlüğü yetiştirmiştir.
                21 Kasımda Antalya’ dan Kars’ a dönen sporcularımızı İl Müdürümüz Sayın Aydın ACAY, Türkiye Özel Sporcular Federasyonu As Başkanı Sayın Metin TORAMAN, Federasyon İl Temsilcisi ve Kars Final Engelsiz Spor Klübü Başkanı Sayın Muharrem TORAMAN ve Engelsiz Yaşam Merkezi Müdürü Ebru AKÜZÜM çiçeklerle karşılamıştır. Büyük bir gururla ve kazandıkları madalyalar ile gelen sporcularımız duygu donlu anlar yaşamıştır. İl Müdürümüz Sayın Aydın ACAY Sporcularımızı ve Antrenörleri Bülent ORHANGAZİ’ yi tebrik ederek çiçek takdim etmiştir. Sayın Aydın ACAY sporcularımızın yarışlara hazırlandıkları süreçte daima katkı ve destek sunan Türkiye Özel Sporcular Federasyonu As Başkanı Sayın Metin TORAMAN’ a ve Kars Final Engelsiz Spor Klübü Başkanı Sayın Muharrem TORAMAN’ a teşekkür etmiştir.