SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ 103. YILI ANMA PROGRAMI

Valimiz Sayın Rahmi Doğan, eşi Gülden Gülüzar Doğan Hanımefendi ile birlikte Sarıkamış Harekâtının 103’üncü yılı anma etkinlikleri münasebetiyle Valiliğimizce şehit aileleri, gaziler ve gazi aileleri onuruna verilen yemek programına katıldı.
 
Sarıkamış’ta düzenlenen ve ülkemizin birçok yerinden şehit ve gazi ailelerinin katılım gösterdiği yemek programı, Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından tüm şehitlerimiz için dua edilmesi ile devam etti.(05.01.2018)

 
Sarıkamış Harekâtı esnasında Allahuekber Dağları’nda şehit düşen 90 bin Mehmetçiğimiz için düzenlenen Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü,  “Gençlik Şühedanın İzinde ”  sloganı ile 07 Ocak Pazar günü 81 ilde eşzamanlı olarak gerçekleştirildi.
 
Yürüyüş için Türkiye’nin dört yanından Sarıkamış’a gelen on binlerce vatandaşımız dualar eşliğinde 6,5 kilometrelik yürüyüşü tamamlayarak Yukarı Sarıkamış Şehitliğine geldi.
 
Yukarı Sarıkamış Şehitliğinde, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın Sarıkamış Şehitleri için gönderdiği mesajın okunması ile başlayan programda; Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Kars Valiliği, 9.Kolordu Komutanlığı ve Sarıkamış Belediyesi çelenkleri şehitlik anıtına sunuldu. 
 
Kur’an-ı Kerim Tilavetinin gerçekleştirildiği programda,  Valimiz Sayın Rahmi Doğan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet Arslan ve Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Osman Aşkın Bak günün anlam ve önemi dair birer konuşma yaptılar.
 
Valimiz Sayın Rahmi Doğan konuşmasında, 1’inci Dünya Savaşı sırasında gerçekleştirilen Sarıkamış Harekâtının önemine vurgu yaparak, zor şartlar ve imkânsızlıklar içinde dahi Türk milletinin vatanı için gözünü kırpmadan şehadet yürüdüğünü söyledi.
 
Konuşmasında gençlere seslenen Sayın Valimiz, özellikle gençlerimizin 103 yıl önce Sarıkamış’taki o ruhu ve Çanakkale, Sakarya, Dumlupınar, Büyük Taarruz ve nihayet 15 Temmuz’u çok iyi bilmeleri gerektiğini belirterek konuşmasını programlara katılım gösterenlere ve programda emeği geçenlere teşekkürlerini ileterek bitirdi.
 
Törenlere; Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Osman Aşkın Bak, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet Arslan, Valimiz Sayın Rahmi Doğan, AK Parti Kars Milletvekili, Selahattin Beyribey,Aile ve Sosyal Politikalar Müsteşar Yardımcısı Dr. Hakkı ÖZTÜRK, Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Vali Yardımcıları Mehmet Halis Aydın, Yusuf İzci, Murat Özdemir, İl Jandarma Komutanı J.Albay Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, Sivil Toplum Kuruluşları, şehit ve gazi aileleri ile binlerce vatandaş katıldı. [08.01.2018]


7


 

Sonraki Sayfa: Kağızman İlçe Jandarma Komutanlığında 15 Er ve Erbaşa Aile içi İletişim Konusunda Eğitim Verildi.

Önceki Sayfa : KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE EĞİTİM SEMİNERİ VERİLDİ