25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE GÜNÜ KAPSAMINDA İLİMİZDE ETKİNLİK VE FARKINDALIK ÇALIŞMALARI DÜZENLENDİ.

             Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü  ve  bağlı kuruluş olan Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi tarafından  25.11.2017-10.12.2017 tarihlerin arasında 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele günü amacıyla ilimizde yapılan  farkındalık  çalışmalarına; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hazırlanmış olan konu ile ilgili Afişlerin  tüm resmi kurumlara, toplu taşıma araçlarına ve Kars sokaklarına asılımı yapılarak başlatıldı. İlgili görsellerin tüm resmi kurumlar,  Kars esnafları ve toplu taşıma araç sürücülerinin özveri ve desteğİ ile halkımıza ulaşması sağlandı. İl Müftülüğümüzün ilgisi ve desteği ile 24 Kasım Cuma günü ilimiz sınırları içerisinde yer alan tüm Camilerde   Kadına Yönelik Şiddet ile ilgili Cuma vaazlarında yer verildi ve tüm Kuran Kurslarına ilgili görsellerin dağıtımı yapıldı.
         24 Kasım Cuma günü Karsta düzenlenen Kicik  Boxs Dünya Şampiyonası Gecesinde’’ Kadına Şiddet İnsanlığı İhanettir ‘’ yazılı pankartımızın açılımı gecenin organizatörlerinin desteği ile yapıldı.
          25 Kasım Cumartesi günü farkındalık yaratmak amacı ile Karslı vatandaşlarımıza Turuncu Kurdele ve konu ile ilgili broşür dağıtımı, erkek vatandaşlarımıza ‘’Bugün Eşinize Sevginizi Götürün’’ sloganı ile çiçek dağıtımı ve  Kars şehir sinemasında kadınlara yönelik ücretsiz sinema gösterimi yapılarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafında hazırlanan  konu ile ilgili billboardların asılımı yapıldı.
           Farkındalık çalışmalarımız;  İlimizde gerçekleştirilen spor turnuvalarında ilgili pankartların açılması ve Kadına Yönelik Şiddet ile ilgili seminerlerin düzenlenmesi ile 10.12.2017 tarihine kadar devam edecektir.


 


Sonraki Sayfa: TÜRKİYE ŞAMPİYONU YİNE ENGELSİZ YAŞAMDAN

Önceki Sayfa : Müftülüğe Bağlı Hz Ali Kız Kuran Kursu'nda Aile İçi İletişim Konudunda Eğitim Verildi